wrzesień

We wrześniu zapraszamy na warsztaty teatralne pt. “Opowiedz Bielany”.

 

Przez cztery kolejne soboty września (9, 16, 23, 30 w godz. 10.00-14.00) będziemy zgłębiali tajniki warsztatu pracy aktora. Uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z takimi zagadnieniami, jak:
– improwizacja,
– świadomość ciała,
– praca z głosem,
– monolog,

– sceny dialogowe.

Punktem wyjścia do naszej pracy teatralnej będzie historia Bielan i jej mieszkańców sprzed lat w połączeniu z indywidualnym mitem każdego uczestnika.

Każdy z nas ma własną opowieść. Czasami jesteśmy jej świadomi i doceniamy jej wagę, najczęściej jednak nie zdajemy sobie sprawy z roli, jaką pełni w naszym życiu i tego, jak bardzo może okazać się inspirująca dla innych. Kilkoro ludzi to kilka różnych historii.
Stwórzmy z nich zaskakującą, pełną życiowej mądrości, ale i młodzieńczej energii mozaikę!        
Warsztaty adresowane są do starszej młodzieży oraz osób dorosłych w każdym wieku.
Doświadczenie teatralne nie jest wymagane, choć mile widziane:)

 

Warsztaty poprowadzą:
Tomasz Leszczyński, reżyser, aktor, tłumacz, pedagog teatralny. Studiował aktorstwo i reżyserię w Sankt-Petersburskiej Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej. Reżyserował w teatrach w Moskwie, Permie, Jekaterynburgu, Irkucku, Baku, Tbilisi, Krakowie, Białymstoku, Słupsku, Poniewieżu, Warszawie.

Przetłumaczył na polski kilka rosyjskich sztuk, a na rosyjski tuzin sztuk i scenariuszy filmowych (między innymi opublikowany w miesięczniku „Iskusstwo kino” „Hybris” Krzysztofa Zanussiego).
Od czasu do czasu grywa w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Mieszka w Warszawie.

 

Joanna Grabowiecka, reżyserka, autorka scenariuszy, trenerka rozwoju osobistego. Studiowała reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka teatrologii na UJ oraz arts du spectacle na Universite Paris VIII. W Paryżu ukończyła także roczne studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej pod kier. jednego z najwybitniejszych scenografów francuskich, Daniela Louradour. Reżyserowała w teatrach w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Gnieźnie, Opolu, Tarnowie, Krakowie. Jej spektakle były prezentowane m.in. na festiwalach we Francji, w Niemczech, Serbii, Maroku.  

 

Warsztatom towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi gośćmi ze świata teatru.

Już teraz możemy zdradzić, że 24 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie
z Magdaleną Popławską, wybitną aktorką teatralną młodego pokolenia, znaną również
z wielu ról filmowych i telewizyjnych. Od 2008 roku jest związana z Nowym Teatrem w Warszawie pod kierownictwem Krzysztofa Warlikowskiego.

 

To już trzeci blok tematyczny Bielańskiej Akademii Umiejętności w tym roku. Przypominamy, że marzec pn. “Siła i piękno Kobiety” był skierowany do mieszkanek Bielan. W kwietniu bielańczycy mieli możliwość uczestniczyć w cyklu poświęconym filmowi pn. “Rzeczywistość zaklęta w kadrze”.

We wrześniu zapraszamy do teatru!

ZAPISY PRZEZ FORMULARZ

 

 

 

Brak możliwości komentowania.