Warsztaty

BIELAŃSKA AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI – TEATR
we wrześniu zapraszamy na warsztaty teatralne pt. “Opowiedz Bielany”.
[formularz do zapisów poniżej]

Przez cztery kolejne soboty września (9, 16, 23, 30 w godz. 10.00-14.00) będziemy zgłębiali tajniki warsztatu pracy aktora. Uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z takimi zagadnieniami, jak:
– improwizacja,
– świadomość ciała,
– praca z głosem,
– monolog,
– sceny dialogowe.
Punktem wyjścia do naszej pracy teatralnej będzie historia Bielan i jej mieszkańców sprzed lat w połączeniu z indywidualnym mitem każdego uczestnika.
Każdy z nas ma własną opowieść. Czasami jesteśmy jej świadomi i doceniamy jej wagę, najczęściej jednak nie zdajemy sobie sprawy z roli, jaką pełni w naszym życiu i tego, jak bardzo może okazać się inspirująca dla innych. Kilkoro ludzi to kilka różnych historii.
Stwórzmy z nich zaskakującą, pełną życiowej mądrości, ale i młodzieńczej energii mozaikę!
Warsztaty adresowane są do starszej młodzieży oraz osób dorosłych w każdym wieku.
Doświadczenie teatralne nie jest wymagane, choć mile widziane:)

Warsztaty poprowadzą:
Tomasz Leszczyński, reżyser, aktor, tłumacz, pedagog teatralny. Studiował aktorstwo i reżyserię w Sankt-Petersburskiej Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej. Reżyserował w teatrach w Moskwie, Permie, Jekaterynburgu, Irkucku, Baku, Tbilisi, Krakowie, Białymstoku, Słupsku, Poniewieżu, Warszawie.
Przetłumaczył na polski kilka rosyjskich sztuk, a na rosyjski tuzin sztuk i scenariuszy filmowych (między innymi opublikowany w miesięczniku „Iskusstwo kino” „Hybris” Krzysztofa Zanussiego).
Od czasu do czasu grywa w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Mieszka w Warszawie.

Joanna Grabowiecka, reżyserka, autorka scenariuszy, trenerka rozwoju osobistego. Studiowała reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka teatrologii na UJ oraz arts du spectacle na Universite Paris VIII. W Paryżu ukończyła także roczne studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej pod kier. jednego z najwybitniejszych scenografów francuskich, Daniela Louradour. Reżyserowała w teatrach w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Gnieźnie, Opolu, Tarnowie, Krakowie. Jej spektakle były prezentowane m.in. na festiwalach we Francji, w Niemczech, Serbii, Maroku.

ZAPISY NA WARSZTATY PRZEZ FORMULARZ
UWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona.
(decyduje kolejność zgłoszeń)
UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY

MIEJSCE: Warsztaty odbywać się będą w sali nr 155 (I p.) w Urzędzie Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, wejście od ul. Jarzębskiego.

Brak możliwości komentowania.